09:00 - 20:00 без вихідних

Київ, м Театральна

вул. Пушкінська, 20А

0 800 750-883 безкоштовно з будь-якого номера України

(044) 227-72-52 (067) 829-41-41

0 800 750-883

0 800 750-883 безкоштовно з будь-якого номера України

+38 (044) 227-72-52

+38 (067) 829-41-41

09:00 - 20:00 без вихідних

Лікування вальгусної деформації стопи без операції

top-foot

Викривлення стопи в області першого плюснефалангового суглоба пальця, відоме в народі як «кісточка», має медичний термін — hallux valgus, або вальгусна деформація стопи. Лікування без операції, здавалося б на перший погляд, не можливо. Однак, медицина не стоїть на місці й пацієнтам стали доступні різні консервативні способи вирішення цієї проблеми.

Лікування вальгусной деформації стопи без операції, поза сумнівами, буде більш тривалим, однак, і менш травматичним. Тому воно стає вибором більшості пацієнтів. Головне завдання такого лікування — зняти навантаження з ураженого суглоба.

Далі в статті розповімо більш детально, як проходить при такій патології, як вальгусна деформація стопи, лікування без операції, в чому суть таких методик як тейпування та накладення шин, а також чи можлива профілактика hallux valgus.

Що таке вальгусна деформація стоп

Отже, вальгусна деформація стоп — що це таке? Як було сказано вище, при даній патології уражається плюснефаланговий суглоб першого пальця стопи. В результаті його викривлення деформуються й всі інші пальці. Це веде не тільки до утворення косметичного дефекту, але й до неможливості носити звичайне взуття, а також до появи ниючого болю.

Що таке вальгусна деформація стоп, знають переважно жінки старше 30 років. Однак, нерідко патологія зустрічається й в більш молодому віці. Її появі можуть сприяти такі фактори:

 • Генетична схильність.
 • Плоскостопість, або клишоногість.
 • Запальні процеси в суглобі.
 • Слабкість кісткової тканини.
 • Зайва вага.
 • Травми стопи.
 • Носіння тісного взуття та взуття на високих підборах.
 • Обмінні та гормональні порушення.

Сигналізувати про вальгусну деформацію стопи можуть такі симптоми:

 • Утворення кісточки, шишки в області суглоба першого пальця стопи.
 • Відхилення великого пальця стопи назовню.
 • Молоткоподібна деформація інших пальців стопи.
 • Відчуття дискомфорту при носінні звичайного взуття.
 • Підвищена стомлюваність ніг.
 • Ниючий біль в ураженому суглобі.

Побачити, що таке вальгусна деформація стоп, можна на фото далі.

valgus (2)

Сучасні методи лікування вальгусної деформації стоп

При такій патології, як вальгусна деформація, лікування може бути хірургічним і консервативним. Хірургічне лікування полягає у видаленні кісточки, а також у складній кістковій реконструкції, яка спрямована на зміну осі плеснової кістки та першої фаланги великого пальця, її фіксації гвинтами в правильному положенні.

Консервативне лікування вальгусної деформації доцільно лише на перших, не запущених стадіях захворювання. Воно може проводитися такими способами, як тейпування, накладення шин, застосування спеціальних устілок, міжпальцевих прокладок, носіння ортопедичного взуття, виконання лікувальної фізкультури та фізіотерапевтичних процедур. Додатково лікарем можуть призначатися й медикаментозні препарати-знеболюючі, протизапальні, гормональні.

Тейпування вальгусної деформації стопи — ефективне лікування

Тейпування (кінезіотейпування) — один з найбільш ефективних методів лікування при hallux valgus (вальгусна деформація стопи). Лікування полягає в наклеюванні на чисту шкіру стопи спеціальних тейпів — еластичних пластирів, які впливають на певні групи м'язів з певною інтенсивністю. Це дозволяє стабілізувати суглоб, полегшити в ньому рух, зняти напругу з необхідних груп м'язів і зв'язок, зменшити набряклість, повернути стопи в правильне положення. Тейпування найбільш ефективно, якщо у пацієнта легка (1 або 2 ступені) вальгусна деформація стопи.

Лікування за допомогою тейпування не вимагає ніякої попередньої підготовки, або зусиль з боку пацієнта, є повністю безболісним, проводиться лише за 20 хвилин і при цьому — є ефективним методом реабілітації. Перший результат можна побачити вже через 2 тижні носіння тейпів. Таке лікування допомагає не тільки усунути симптоми захворювання, але й запобігти його розвитку в майбутньому.

При такій патології, як вальгусна деформація стоп, лікування тейпами проводиться за різними технікам. Найбільш часто в ході процедури застосовуються два У-тейпи. Один з них клеїться поздовжньо — від плюснефалангового суглоба в напрямку до п'яткової кістки, а другий — поперечно в проекції плюснефалангових суглобів. Лікування за допомогою тейпування повинно проводиться тільки досвідченим лікарем-ортопедом, бо при наклеюванні тейпів важливі знання топографічної анатомії та особливостей опорно-рухової системи.

Як лікувати вальгусну деформацію стопи за допомогою накладанню шин

Перед тим, як лікувати вальгусну деформацію стопи, слід порадитися з лікарем і вибрати найбільш відповідний метод. Крім тейпування, одним з найбільш ефективних консервативних методів лікування вважається накладання шин. Як лікувати вальгусну деформацію за допомогою шин? Ортопедична шина являє собою спеціальну конструкцію, яка фіксується на ураженому суглобі й посередині стопи та, завдяки наявності шарніра, зберігає її рухливість.

Шина забезпечує наступне:

 • Стягування передньої частини стопи.
 • Корекція положення першого пальця стопи.
 • Вирівнювання інших пальців стопи.
 • Зняття болю, набряклості.
 • Захист суглоба від механічного впливу взуття.
stopa

Ортопедичну шину рекомендується носити 2-3 години вдень під час ходьби та вночі під час сну. Вона зберігає природну рухливість стопи, завдяки чому проста й зручна у використанні.

Ортопедична шина — один з найбільш ефективних способів, як лікувати вальгусну деформацію стопи. Вона також може застосовуватися для профілактики захворювання, а також під час реабілітації після операції.

profilaktika

Профілактика вальгусної деформації стопи

Профілактика вальгусної деформації стопи дозволяє не тільки уникнути утворення косметичного дефекту, але й інших наслідків — болю, тяжкості, дискомфорту, неможливості носіння звичайного взуття. Профілактика вальгусної деформації стопи передбачає наступне:

 • Своєчасне виявлення плоскостопості, остеопорозу та інших захворювань сполучної та кісткової тканини.
 • Носіння зручного взуття — не тісного, з натурального матеріалу, без шпильок, з каблуком не вище 7 см.
 • Носіння ортопедичних устілок.
 • Зменшення навантаження на ноги.
 • Корекція гормональних порушень.

Унікальна пропозиція в центрі естетичної медицини BG Lab: лікування за допомогою шини — 1500 грн, тейпування — 600 грн, консультація — 350 грн (ціни 2018 року). Ми можемо лікувати деформацію стопи без операції!

Записатися на процедуру можна або на сайті, або по телефону!

Київ, м Театральна вул. Пушкінська, 20А

0 800 750-883

безкоштовно з будь-якого номера України

+38 (044) 227-72-52

+38 (067) 829-41-41

info@bg-lab.com.ua

© Всі права захищені

Розробка Medmarketing