09:00 - 20:00 без вихідних

Київ, м Театральна

вул. Пушкінська, 20А

0 800 750-883 безкоштовно з будь-якого номера України

(044) 227-72-52 (067) 829-41-41

0 800 750-883

0 800 750-883 безкоштовно з будь-якого номера України

+38 (044) 227-72-52

+38 (067) 829-41-41

09:00 - 20:00 без вихідних

Вугрі на обличчі: причини і лікування

ugrevaya-syip-na-litse-700x499

Вугрі на обличчі, або акне — одна з найбільш частих проблем, з якою стикаються косметологи в своїй практиці. Це запальне захворювання шкіри, яке характеризується появою закритих і відкритих комедонов, папул, пустул, запальних кіст, які виникають в результаті порушення роботи сальних залоз і волосяних фолікулів.
Більш характерно акне для молодих людей. Згідно зі статистикою приблизно 80% підлітків турбує вугрі на обличчі. Причини цього різні і їх визначення має найважливіше значення при виборі методу лікування.

Якщо розглядати юнацьку висип на обличчі, причини найчастіше криються в вікових гормональних перебудовах. Однак, нерідко акне обумовлено і рядом інших факторів і може свідчити про серйозне порушення роботи внутрішніх органів і систем. Тому точна діагностика етіології вугрової висипки є запорукою успішного лікування.

Завдяки делікатному і доброзичливому ставленню персонала клініки ви будете почувати себе максимально комфортно. У клініці BG LAB працюють кращі фахівці зі сфери косметології, трихології, дерматології, психотерапії.

При такій проблемі, як вугрі на обличчі, лікування, як і при більшості інших захворювань, має бути комплексним. Застосовуються як місцеві, так і системні лікарські засоби, а також різні косметологічні процедури, загальноприйняті заходи (нормалізація режиму і характеру харчування, позбавлення від шкідливих звичок, уникнення стресів і ін.).

ugrevaya-syip
 • Недостатньо ретельний догляд за шкірою, його відсутність, або ж навпаки - надмірна гігієна шкіри обличчя.
 • Застосування комедогенних косметичних засобів, до складу яких входять жири - неякісні, важкі тональні креми, крем-пудри, рум'яна, масло для засмаги та інші олії.
vyidavlivanie-akne
 • Особливості клімату — спекотний клімат з підвищеною вологістю сприяє появі вугрів.
 • Надмірний вплив ультрафіолетового опромінення також може розглядатися в якості причини вугрової висипки, оскільки веде до висушування шкіри і гіперпродукції шкірного сала.
 • Видавлювання, або роздряпування прищів і комедонов. Вугрі, що виникла в результаті цього, має навіть окрему назву — екскорійоване акне.
 • Неправильне харчування з переважанням в раціоні жирної, гострої їжі, молочних і гіперглікемічних продуктів.
 • Прийом гормональних препаратів, зокрема анаболічних стероїдів.

Також можуть спровокувати висипання на обличчі причини ендогенні, тобто внутрішні, наприклад:

 • Гормональні зміни — підвищення рівня андрогенів, жіночих статевих гормонів. Це може спостерігатися як і під час пубертатного періоду у підлітків, при певних фазах менструального циклу, вагітності, лактації, полікістоз яєчників, хвороби Кушинга та ін.
 • Фолікулярний гіперкератоз — підвищене ороговіння епітеліальних клітин в гирлах волосяних фолікулів, внаслідок чого порушується процес відлущування мертвих клітин. Останні разом з секретом сальних залоз скупчуються в фолікулах, закупорюючи їх і створюючи сприятливі умови для розмноження патогенної мікрофлори.
 • Захворювання ШКТ.
 • Імунні порушення.
 • Наявність кліща Демодекс, або патогенних бактерій, зокрема пропіоніл бактерії акне, або Епідермального стафілокока.
 • Спадковий фактор також широко поширена причина висипань на обличчі.

Як і чим лікувати вугровий висип на обличчі

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день існує безліч різних методів, як лікувати вугровий висип на обличчі, виділити один однаково ефективний у всіх випадках метод неможливо. Перш, ніж лікувати вугровий висип на обличчі, необхідно нормалізувати харчування, позбутися шкідливих звичок, по можливості уникати стресів, користуватися тільки не комедогеннимі, якісними косметичними засобами.

Психоемоційний дискомфорт, невдоволеність своєю зовнішністю, комплекси, занижена самооцінка і через це проблеми з адаптацією в соціумі - всім цим небезпечні вугрі на обличчі. Лікування тому нерідко вимагає і залучення заспокійливих, протитревожних засобів, антидепресантів.

Далі в статті з'ясуємо, чому з'являються вугрі на обличчі, причини цього захворювання, а також розповімо як позбутися від проблеми і які сучасні методи вважаються найбільш ефективними.

Розберемо причини висипань на обличчі

Чому ж з'являються вугрі? Причини цієї патології різні і можуть бути обумовлені безліччю факторів. Як уже згадувалося вище, безпосередня причина висипань на обличчі - дисфункція сальних залоз, їх закупорка і запалення. Але цього може сприяти цілий ряд зовнішніх (екзогенних) і внутрішніх (ендогенних) причин.

Отже, екзогенні причини вугрової висипки на обличчі можуть бути наступними:

Правильний догляд за шкірою - обов'язкова умова ефективного лікування висипань.

 • Медикаментозне лікування вугрового висипу на обличчі. Залежно від тяжкості перебігу акне місцево, або системно можуть призначатися антибактеріальні, гормональні препарати, ретиноїди.
 • Усунення причинного захворювання.
 • Лазерне лікування вугрової висипки на обличчі.
 • Ультразвукове лікування.
 • Фототерапія.
 • Мезотерапія.
 • Хірургічне лікування.
mezoterapiya-ot-ugrrevoy-syipi

Допоміжними методами в лікуванні акне можуть бути різні косметологічні процедури (масажі, пілінги).

Перш, ніж лікувати вугровий висип на обличчі, слід обов'язково проконсультуватися з кваліфікованим лікарем і не робити нічого самостійно!

Адже часто самолікування тільки погіршує ситуацію і сприяє хронізації патологічного процесу.

Як позбутися від вугрової висипки на обличчі за допомогою сучасних методів

Як позбутися від вугрової висипки на обличчі швидко і ефективно - головне питання, яке цікавить без винятку всіх представників проблемної шкіри. Сучасна косметологія і дерматологія пропонує безліч сучасних методів, як вилікувати вугровий висип на обличчі. Найбільш популярними серед пацієнтів є пілінги, мезотерапія, лазерна терапія.

Як прибрати вугровий висип на обличчі максимально ефективно, знають в клініці BGLab. Тут працюють висококваліфіковані фахівці, застосовується сучасна апаратура і тільки професійні косметичні засоби. Одним із пропонованих клінікою способів, як позбутися від вугрової висипки на обличчі, є мезотерапія. Це високоефективна процедура, яка полягає в підшкірному введенні мезококтейль (поєднання медикаментів, вітамінів, амінокислот, біологічно активних препаратів і ін).

Мезотерапія благодійно впливає на загальний стан шкіри, прискорює обмінні процеси і покращує мікроциркуляцію, має антибактеріальну, протизапальну, антиоксидантну дію. Таким чином можна позбутися від вугрової висипки, а також від рубців і плям після акне.

Більш детально про процедуру можна дізнатися у фахівця, або на сайті клініки.

Шкіру обличчя щодня слід очищати за допомогою професійних косметичних засобів з легкою текстурою (гелі, муси), а також зволожувати її. Періодично можна вдаватися до очисних маскам, косметологічних процедур.

Як лікувати вугровий висип, лікар вирішує виходячи з причини виникнення захворювання. Отже, можна застосовувати такі методи:

Записатися на процедуру можна або на сайті, або по телефону!

Київ, м Театральна вул. Пушкінська, 20А

0 800 750-883

безкоштовно з будь-якого номера України

+38 (044) 227-72-52

+38 (067) 829-41-41

info@bg-lab.com.ua

© Всі права захищені

Розробка Medmarketing