09:00 - 20:00 без вихідних

Київ, м Театральна

вул. Пушкінська, 20А

0 800 750-883 безкоштовно з будь-якого номера України

(044) 227-72-52 (067) 829-41-41

0 800 750-883

0 800 750-883 безкоштовно з будь-якого номера України

+38 (044) 227-72-52

+38 (067) 829-41-41

09:00 - 20:00 без вихідних

Як лікувати вугрову хворобу

ugrevaya-bolezn-lechenie

Вугрова хвороба, або акне — дерматологічне захворювання, з яким за даними статистики стикається близько 88-89% підлітків і молодих людей віком до 25 років. Невеликий відсоток (близько 8%) захворюваності акне спостерігається серед осіб у віці 25-34 років, і ще менше (близько 3%) у віці старше 35 років. З однаковою частотою вугровий хвороба вражає як жінок, так і чоловіків, однак, у останніх спостерігається тенденція до більш важкого її перебігу.

Зміст статті:

Дана патологія характеризується утворенням закритих і відкритих комедонів, які при запаленні утворюють пустули, або прищі. Улюблене місце локалізації акне - обличчя, плечі, спина, груди.

Залежно від важкості перебігу захворювання розрізняють наступні його форми:

 • Легка форма — відрізняється невеликою кількістю (до 10) закритих і відкритих комедонів на обличчі без ознак запалення.
 • Середньотяжка — характеризується наявністю від 10 до 40 папулопустулезних елементів (запальні і незапальні комедони) на обличчі.
 • Тяжка — на шкірі обличчя знаходиться більше 40 папулопустулезних елементів, які зливаються між собою, утворюючи конглобатні, абсцедуючі, або флегмонозні вузли. Ця форма акне відрізняється високим ризиком рубцювання шкіри.

Вугрова хвороба характеризується хронічним, рецидивуючим перебігом. При відсутності лікування вона швидко прогресує до важкої форми, яка набагато гірше піддається медикаментозної корекції.

Вугрова хвороба є серйозним косметичним дефектом і може стати причиною не тільки розвитку комплексів, а й різних психоемоційних порушень. Особливо гостро проблема стоїть в перехідному (пубертатному) віці. Незважаючи на те, що вугрова хвороба досліджується вже багато років і з кожним роком з'являються все нові і нові методи лікування, знайти єдиного максимально ефективного способу поки не вдалося.

Далі в статті розповімо, з яких причин виникає вугрова хвороба, які методи лікування захворювання застосовуються на сьогоднішній день, як проходить медикаментозна та лазерна терапія, які препарати застосовуються, в чому полягає профілактика акне, а також як лікують це захворювання в клініці BGLab в Києві.

Причини вугрової хвороби

Головне, що слід з'ясувати при такій патології, як вугрова хвороба, причини висипань. Саме від них буде залежати вибір тактики лікування. Безпосередні причини вугрової хвороби - закупорка і запалення сальних залоз, але існує безліч факторів, які до цього ведуть.

ugrevaya-bolezn-prichiny-520x327

Отже, виділяють такі основні чинники вугрової хвороби:

 • Часто причиною є гормональні порушення і підвищена гормональна активність.
 • Генетична схильність.
 • Захворювання ШКТ і переважання в раціоні молочних і гіперглікемічних продуктів.
 • Демодекоз (наявність вугрового кліща).
 • Бактерії, окремо Пропіонібактеріі акне і Стафілокок епідермальний.
 • Пошкодження шкіри.
 • Стреси також можуть служити причиною вугрової висипки.
 • Застосування препаратів, у складі яких присутні галогени (йод, фтор, хлор), барбітурати, літій, а також анаболічних стероїдів.
 • Причиною акне можуть послужити такі захворювання, як полікістоз яєчників, хвороба Кушинга.

Методи лікування вугрової хвороби

Головна проблема людей, у яких вугрева хвороба, чим лікувати висипання? На сьогоднішній день існує безліч різних методів, однак, не всі вони відрізняються однаковою ефективністю. Запорука успішного лікування - встановлення причини висипань. Отже, при такому захворюванні, як вугрова хвороба, лікування повинно бути комплексним, тобто діяти не тільки на симптоми, але і на причину. Застосовуються як місцеві, так і системні засоби.

На сьогоднішній день найбільш популярні методи лікування акне:

 • Медикаментозна терапія.
 • Дієта і корекція харчування.
 • Лікування супутньої патології ендокринної системи, ШКТ.
 • Гормональна терапія.
 • Лазерна терапія.
 • Фототерапія.
 • Ультразвукове лікування.
 • Механічне очищення шкіри, пілінги, кріомасаж також можуть бути ефективні в разі, якщо у людини вугрова хвороба.

Лікування обов'язково повинно включати і щоденний догляд за шкірою.

Лікування вугрової хвороби препаратами

Обов'язковою при будь-якій формі акне є медикаментозне лікування вугрової хвороби. Препарати підбираються з урахуванням причини висипань. Як згадувалося вище, головними причинами акне можуть бути гормональні порушення, бактерії, кліщ демодекс. З огляду на це, може призначатися таке лікування вугрової хвороби:

 • Препарати з групи антибіотиків — місцево застосовуються еритроміцин, кліндаміцин. При середньотяжкій та тяжкій формах акне антибіотики можуть призначатися системно (тетрациклін, доксициклін, еритроміцин).
lechenie-ugrevoy-bolezni-preparaty
 • Місцеві ретиноїди, або кератолітики (третиноїн, ізотретиноїн, адапален, азелаїнова кислота, бензоїлпероксид). Вони перешкоджають утворенню та запаленню комедонів. При тяжких формах акне препарати з ретиноїдами можуть призначатися системно.
 • Гормональні препарати (спрямовані на зниження андрогенів у жінок).

Крім цього призначаються інші препарати для симптоматичного лікування, а також косметичні засоби по догляду за шкірою.

Лазерне лікування вугрової хвороби

Відмінний ефект спостерігається від комплексного лікування акне, яке полягає в застосуванні не тільки медикаментозних препаратів, але і косметичних процедур, в окремо лазерне видалення вугрів. Цей метод порівняно новий, але вже користується неймовірною популярністю як у Києві, так і за його межами.

Лазерне лікування вугрової хвороби полягає в проникненні лазерного променя вглиб проблемної шкіри, внаслідок чого температура всередині дефекту підвищується і бактерії гинуть. Лазерне видалення вугрів має безліч переваг, головні серед яких - ефективність, безпеку, відсутність реабілітаційного періоду, тривалість ефекту.

lazernoe-lechenie-ugrevoy-bolezni

Крім безпосереднього видалення вугрів, лазерне лікування вугрової хвороби допомагає звузити пори, нормалізувати вироблення шкірного сала, прибрати, або зменшити вже наявні рубці.

Щоденне очищення шкіри від вугрів - профілактика вугрової хвороби

Очищення шкіри від вугрів є основною профілактичним заходом і обов'язковою умовою в лікуванні даного захворювання. Щоденне очищення шкіри від вугрів повинно здійснюватися тільки за допомогою професійних косметичних засобів, а не розрекламованих продуктів з мас-маркету, або за народними рецептами.

Ні в якому разі не слід намагатися позбутися від вугрів самостійно шляхом їх видавлювання, так як це тільки сприяє поширенню вугрової висипки.

Очищення шкіри від вугрів рекомендується проводити за допомогою гелів, мусів - вони мають легку текстуру, не ушкоджують, не обтяжують шкіру, нормалізують рівень жирності. Періодично для позбавлення від вугрової висипки можна застосовувати і спеціальні очисні маски, салонні процедури.

ezhednevnoe-ochishchenie-kozhi-ot-ugrey-360x248

Лікування вугрової хвороби в центрі BGLab в Києві

Де проводиться ефективне лікування вугрової хвороби? Київ пропонує величезний список клінік, які займаються лікуванням акне. Серед них користується популярністю клініка BGLab. Лікування вугрової висипки (Київ) тут здійснюється висококваліфікованими лікарями-дерматологами і косметологами, із залученням при необхідності інших вузьких фахівців (ендокринолога, гастроентеролога, гінеколога). Крім цього, клініка BGLab забезпечена високотехнічною сучасною апаратурою, завдяки якій і діагностика, і лікування вугрового висипу в Києві проходять на найвищому рівні.

Наші фахівці враховують індивідуальні особливості кожного пацієнта, проводять комплексне обстеження і, виходячи з його результатів, підбирають максимально ефективну схему лікування! Лікування вугрової висипки в клініці BGLab в Києві допоможе назавжди забути про проблеми зі шкірою за найкоротші терміни, а головне - безпечно і безболісно!

Записатися на процедуру можна або на сайті, або по телефону!

Київ, м Театральна вул. Пушкінська, 20А

0 800 750-883

безкоштовно з будь-якого номера України

+38 (044) 227-72-52

+38 (067) 829-41-41

info@bg-lab.com.ua

© Всі права захищені

Розробка Medmarketing